Seekord kirjutan mitmel erineval, kuid omavahel seotud teemal. Mis on spetsiaalse jooksuvankri ja tavalise lapsevankri vahe? Mis erinevus on õhkrehvil ja õhkkamberrehvil, millised neist peaks valima?

Abikaasa käib mul palju jooksmas, mis oli ka üks põhjuseid just tfk vankri kasuks otsustamisel. Mono2 Combi on just selline, mis sobib kõigeks. Küll aga tekkis huvi, mille poolest siis see spetsiaalne jooksuvanker Mono2 Sport teismoodi on ja nii siis abikaasa otsustaski väikse katse teha.

Teen kõigepealt kokkuvõtte rehvidest, sest katsetas ta nii õhkkamber täiskumm rehve (esirattal lisavedrustus, tagaratastel amordid) kui ka õhkrehve, mis on siis meie vankril all.

Otseselt palju erinevust kokkuvõttes ei tulnud, sest täiskummil on esiratta lisavedrustus, mis pehmendab nt äärekividest ülesõitu.
Erinevus tuli mängu kruusaklibu peal, kus siis täiskumm rehvid hakkasid plärisema. 😀
Asfaldil otsest vahet tunda polnud, kui siis nii palju, et õhkrehvidega on veeremine siiski natuke parem.
Õhuga rehvide plussiks veel ka see, et saab kasvõi teepeal olles vastavalt rehvi rõhku reguleerida (kuskilt kõnniteelt metsarajale minnes). Tfk-l hea väike pump, mida saab alati kaasas kanda.

Nüüd natuke vankrite Mono2 Combi ja Mono2 Sport erinevustest.

Spetsiaalne jooksuvanker Mono2 Sport:
jooksmise ajaks soovitatakse esiratas lukustada. Mõned juhised ütlevad, et vankrist ette poole ja teised, et just n-ö alla poole. Abikaasa pani tähele, et kui lukustas ette poole, siis hakkas vanker natuke ise keerama kuskile poole. Kui lukustada lühemalt ehk alla poole, oli kõik okei. Samuti on kurvides nii kergem ühele ja teisele poole hoida, kui ratas lühemat pidi fikseeritud. Seega järeldus, et lukustage joostes esirehv alla poole ehk lühemat pidi. 🙂

Abikaasa pani märkuseks ka selle, et jooksukal võiks amordid mõlemal pool eraldi toimida (maastikul sõites oleks hea, kui iga rehv vastavalt oma takistustele reageeriks). Vaatame, katsetame ja anname peagi teada, mis tfk uus pro jooksuvanker endast kujutab, sest kuuldavasti pidi sellel olema täiustatud amortide süsteem ja esimesel õhkrattal ka lisavedrustus.

Mono2 Combi lapsevanker, millega võib joosta, aga ei ole nii spetsiaalselt jooksmiseks mõeldud:
jooksuvankrina on see natuke kehvem, sest iste natuke kõrgem jooksuvankri omast (ning pole otse raami küljes), mistõttu paindub ühele ja teisele poole keerates. Samuti seda natuke raskem pöörata ja vanker “ujub” nagu veoauto kõrguse pärast (mulle jalutades see “ujumine” just meeldib). 🙂 Aga kokkuvõtteks, see vahe pole nii suur, et tavajooksja vahet tunneks.

Meie pere siiani olnud õhkrehvi fännid ja hetkel seda teed ka jätkame. 😀

Jane @interiorbyjane