3-rattaline lapsevanker on sama stabiilne ja turvaline nagu 4-rattaline

Aeg-ajalt jõuab meieni põhjendamatu hirm või eksitav arvamus, et 3-rattaline lapsevanker ei ole nii stabiilne ja turvaline kui 4-rattaline. Vaatame natukene täpsemalt, miks selline arusaam ei põhine faktidel ning millised on 3-rattalise lapsevankri eelised.

Kontrollitud, testitud ja heaks kiidetud

Kõik TFK lapsevankrid on testitud vastavalt Euroopa Liidus kehtivale EN 1888 standardile. Muuhulgas tähendab see kallaku testi läbimist, kus vankrisse on pandud 120 kallakul maksimaalne lubatud raskus (vankrit testitakse nii ka kõige ebasoodsamas asendis kallakul) – kõik TFK vankrid on vastava testi läbinud. See tähendab, et 3-rattaliste turvalisust testitakse täpselt sama standardi alusel nagu 4-rattaliste mudelite puhul.

Oluline on ka fakt, et TFK on viimased 26 aastat olnud 3-rattaliste lastevankrite arengu eestvedaja ja suunanäitaja, mida on saatnud lapsevanemate positiivne tagasiside.

3-rattalise lapsevankri eelised:

Stabiilsus

Kui soovid lapsevankriga käia metsas ja maastikul, pakub 3-rattaline kindlasti suuremat kasutusmugavust ja turvalisust, sest ebatasasel pinnal on vankri kõik 3 ratast pidevalt maapinnaga kontaktis (erinevalt 4-rattalisest). Rataste pidev kontakt maapinnaga tähendab paremat stabiilsust, muuseas ka rannapuhkusel liival liikudes. Siledal teel ja linnatänaval on 3- ja 4-rattaline lapsevanker võrdselt stabiilsed ja turvalised.

Liikuvus

3-rattalise lapsevankriga on oluliselt mugavam manööverdada kui 4-rattalisega. Parem manööverdamisvõime on eeliseks rahvarohketes kohtades ja kitsamates oludes, kus 3-rattalisega saab vajadusel teha järsemaid pöördeid ja suunamuutusi.

Kiirus

3-rattalise lapsevankriga on suurematel kiirustel liikumine turvalisem, eriti kui kasutada lapsevankrit ka sportimisel, näiteks rulluisutamisel.

Üks on kindel – 3-rattaline lapsevanker on sama stabiilne ja turvaline nagu 4-rattaline

Olete oodatud TFK Eesti esindusse Peetri Keskuse II korrusel, et oma arvamus kujundada ning teha enda otsus, kas teie pere elustiili ja liikumisharjumustega sobib paremini 3-rattaline või 4-rattaline lapsevanker.

Üks on kindel – 3-rattaline lapsevanker on sama stabiilne ja turvaline nagu 4-rattaline. Kui Sa ei ole veel TFK vankritega tutvunud, siis on üsna tõenäoline, et parimad 3-rattalised lapsevankrid on veel lihtsalt nägemata  🙂