Teate küll esimest korda emaks saades seda tunnet, nagu oleks lapsele vaja kõiki asju, mis kuskil reklaamitud või kiidetud on. Praegusel ajal on asi vist eriti hull, sest noh, influkad iga nurga peal. 🙂
Kindlasti need asjad, mida beebile kohe vaja, on ka ajas muutunud. No ja vahe on kindlasti sees ka selles, kas neid asju on päriselt vaja või lihtsalt tahad tahtmise pärast.
- Kindlasti on lapsele vaja riideid. Esimesele lapsele ma kuhjasin neid liiiiiiga palju kokku, kõiki asju üldse ei kasutanudki. Nüüd viienda lapsega ma ostsin teadlikult ainult 5 body ja mingi 7 paar pükse/sipukaid. Poiss oli muidugi üllatuseks sündides ka päris pirakas ja esimesed bodyd selga ei läinudki. 🙂 Aga polnud üldse hullu, tellid kohe voodis olles uued või hüppad poest läbi ja probleem lahendatud.
Juurde veel mõni mütsike, kombe vastavalt aastaajale. Kaksikutega oli mul asendamatu Bredeni meriinosiidist kombe. Suvel soojaga oli see ainuke, mis selga neile panin, hea õhuline ja hingav ning talvel esimeseks kihiks kombe alla. - Turvahäll peaks ka enne sündi olemas olema, et saaks lapse üldse haiglast koju tuua. Kogemusest soovitan kindlasti isofixiga variante, kui võimalik.
- Vankriostuga on ka parem tegeleda enne sündi, siis veidike rohkem vaba aega veel. 😛 Meie oma esimese vankri ostsime täiesti suvaliselt ehk siis vaatasin ainult välimusest, et meeldiks. Järgmiste puhul hakkasin rohkem süvenema ja kõige rohkem vist kuluski aega viimase lapse vankri valikule. Arvatavasti mu viimane vanker ja pidi ikka tasemel olema. 😀
- Voodi – esimese lapsega oli see ülioluline. Lasime teha kõik baldahhiinid ja värgid, et oleks ikka nunnu pesake. Aga kus laps enamasti magas? Kaisus. 😀
Teise lapsega ka palju targem polnud. Siis tuli tüdruk ja siis oli vaja proovida ikka kõike plikalikes toonides ka. Ehk siis uus nunnu pesake ilusa baldahhiiniga – no ikkagi magas pigem kaisus. 🙂
Kaksikute ajal mõtlesime tükk aega, mis teha selle voodi asjaga. Kuna neid kaks, siis ikka mingi voodi võtsime, panime nad algul mõlemad ühte võrevoodisse. Reaalsuses magas üks mul ühel pool ja teine teisel pool – ei mäleta, kuhu mees veel mahtus. 😛
Viiendale lapsele me voodit ei ostnud! Nii kui nii magab kaisus! Haiglast koju tulles saime aru, et meil vaja ikkagi seda voodit lihtsalt sellepärast, et teised beebist üle ei tormaks. 🙂 Ja ülla-ülla, ta isegi magab seal! Küll pool ööd, aga see mu enda laiskus, et ei viitsi teda ta voodisse tagasi tõsta peale söötmist.
Ehk siis kokkuvõttes, esimeste laste voodid olid suht mõttetud meil, aga aeg ajalt ikkagi hea koht, kuhu neid panna, nt chillima voodikarusselli alla, mille loomakestel nad peade asemel pepusid vaatavad. 😀 Nali naljaks, nii on. 🙂 Väga vähesed karussellid on sellised, millel laps üldse seda mänguasja õiget pidi näeb. 😉 Aga muidugi mu esimesel neljal lapsel karussellid olid ostetud… ja sama targalt said need maha ka müüdud, 3 korda samasse ämbrisse astuda… Sain targemaks ja beebsule seekord seda ei ostnud, aga kuna ta chillib nüüd oma voodis isegi piisavalt kaua, siis mees juba küsis, kus karussell on… 😀 - Mähkimislauda/alust soovitan ka soojalt. Esimese neljaga ma seda kasutasin, nüüd Darienile seda ei ostnud, mõtlesin, et ah voodi peal vahetan, aga samamoodi sain paari päevaga aru, et nii on varsti mu selg täitsa läbi ja tõime selle mähkimisaluse ka ikka poest koju. 😀
- Kindlasti peab koju varuma ette apteegiasjad, sest kunagi ei tea, mida võib vaja minna kasvõi keset ööd. Ja selle alla võiks käia ka inhalaator. Ükskord see nohu/köha tuleb nii kui nii ja siis vähemalt kohe asi olemas.
- Väike beebivann tuleb ka kasuks, eriti kui kodus ainult duši variant olemas. Sinna juurde veel pesuvahendid, nt beebikõõma shampoon ja vanniõli.
- Beebikiiku olen kasutanud ka alates teisest lapsest. Esimese lapsega mõtlesin, et see laiskadele emmedele, kes lapse sinna panevad ja omi asju teha tahavad. 😛 Aga teise lapsega oli see kiik heaks abimeheks, kui gaasid kiusasid. Vahepeal oligi see kiik ainuke koht, kus ta rahunes. Kaksikutega kasutasin ka kahte erinevat kiiku/lamamistooli, sest noh neid juba oli kaks ja kui mõlemad kisasid, siis vahepeal sai ühe kiikuma pannagi. 😀 Praeguse beebiga kasutan ainult Babybjörni lamamistooli.
- Mängumatt on ka pigem kasulikum ost, seal need rippuvad asjad asjalikumad kui karussellil. 😀 Ise eelistan pigem neutraalseid ja must-valgeid asju, sest neid kontraste beebide silmad eristavad paremini.
- Mul kodus alles esimesest lapsest saadik ka imetamispadi, alguses vist kasutasin seda ka mõnda aega, aga hiljem pigem jäi niisama seisma.
Nüüd siis minu jaoks mittevajaminevad asjad on olnud rinnapump, erinevad lutid (kui beebi seda ei taha, siis lihtsalt ei taha, ei pea 10 erinevat proovima). 😛 Mul pole ükski laps lutti tahtnud, korra võib-olla nätsutavad, et vankris tasa jääda, aga muud midagi, lutisõltuvusega me kokku pole puutunud.
Väga popid olid mingi aeg beebipesad – nende lõksu ma pole langenud kordagi ja pole puudust ka tundnud.
Beebimonitor on mõne jaoks oluline. Meie pole seda ostnud, sest elanud kogu aeg korteris ja laps alati akna all magades mu silma all olnud. Aga kui näiteks vanaema juurde külla läksime, siis suures majas (eriti kahekorruselises) võib see vajalik olla küll. Meie nendel hetkedel kasutasime telefoni äppi. 🙂
Kandekoti ma ostsin esimesele lapsele ka kohe alguses, aga kasutust me ei leidnud sellega. Kui kunagi kahe lapsega eurotripil käisime, siis laenasime tuttavalt kandekotti, sest tahtsime mägedes ronida. Sinna vankriga ei saanud ja lapsed ise ka ei jaksanud nii palju käia. Sellisel juhul oli küll see kasulik. Praegu mul ka veel kaksikutest kandekott kapis, seda kasutasin ka täpselt ühe korra reisil. 😀 Ma usun, et seda kasutan korra beebiga ka kuskil reisil ja rohkem vaja ei lähe.
Vist said kõik olulisemad asjad mainitud omast 5 lapse kogemusest. 🙂
Jane @interiorbyjane